Miód eukaliptusowy - smak z drugiego końca świata - sklep internetowy Koneser Miodu

Miód eukaliptusowy

Drzewa i krzewy eukaliptusa występują głównie w Australii, gdzie tworzą wiecznie zielone lasy. Roślina ta uprawiana jest także w Europie, na południu Włoch czy Hiszpanii. Liście eukaliptusa, dzięki zawartemu w nich olejkowi, wydzielają silny aromat. Ponieważ jednak olejek eukaliptusowy nie znajduje się w kwiatach rośliny, miód eukaliptusowy nie ma tego charakterystycznego zapachu. Aromat miodu eukaliptusowego jest co prawda dość mocny, ale bardzo przyjemny. Niektórym kojarzy się on z karmelem, inni czują w nim dym lub drewno. Najciekawszych doznań dostarcza jednak smak miodu z eukaliptusa – świeży, delikatny, kwiatowy, z odrobiną pikantnej nuty. Bogactwo doznań powoduje, że na świecie przybywa koneserów miodów eukaliptusowych.

Poznaj prozdrowotne działanie eukaliptusa

Eukaliptus to roślina słynąca ze swoich licznych właściwości prozdrowotnych. W jej korzeniach i liściach występują garbniki o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym, a także bakterio i wirusobójczym. Najszersze zastosowanie znajduje jednak wytwarzany z eukaliptusa olejekWłaściwości olejku eukaliptusowego powodują, że doceniają go m. in. przemysł kosmetyczny i branża spożywcza. Olejek ten znajdziemy w mydłach, płynach do kąpieli, ale też np. w cukierkach. Jednak olejek eukaliptusowy najszersze zastosowanie ma w medycynie naturalnej. Nazywany też sokiem z eukaliptusa olejek wykorzystywany jest w aromaterapii i inhalacjach dróg oddechowych. Wyniki badań wykazały m.in., że inhalacja z eukaliptusa skutecznie zmniejsza częstość występowania infekcji płucnych u pacjentów wentylowanych(1). Skutecznie zmniejszała też ból i ciśnienie krwi pacjentów po operacji całkowitej wymiany stawu kolanowego(2).

Miód eukaliptusowy właściwości i zastosowanie

Miód eukaliptusowy, to produkt bio, czyli naturalny. Zawiera on witaminy, zwłaszcza C, a także składniki mineralne oraz aminokwasy. Jako bogate źródło antyoksydantów, miód eukaliptusowy ma też właściwości pomagające walczyć ze skutkami tzw. stresu oksydacyjnego. Jednym z takich niekorzystnych dla nas skutków jest szybsze starzenie się skóry. Ze względu na lecznicze działanie miodów z eukaliptusa, warto sięgać po nie, gdy czujemy się zmęczeni czy osłabieni. Nie możemy oczywiście zapominać o kulinarnych wartościach miodów eukaliptusowych! Ich ciekawy smak i aromat sprawia, że świetnie sprawdzą się nie tylko jako dodatek do pieczywa. Miód eukaliptusowy warto dodać np. do marynaty. Podkreśli on także smak ryb i serów. To również zdrowszy sposób na posłodzenie ulubionej herbaty czy naparu.

Cena miodu z kwiatów eukaliptusa

Miód z kwiatów eukaliptusa dostępny jest w przystępnych cenach. Już za niecałe 35 zł możecie się rozkoszować ciekawym smakiem wloskiego miodu BIO z kwiatów eukaliptusa. Z Australii pochodzi z kolei miód Black Butt. To nazwa drzewa, które najpierw musi być spalone, aby zakwitnąć. W smaku tego miodu wyraźnie czuć nutkę karmelu. Innym wyjątkowym miodem eukaliptusowym, z Australii, w przystępnej cenie, jest ten pochodzący z kwiatów drzewa Wandoo. To drzewa osiągające nawet 25 m, których niestety jest na świecie coraz mniej. Istnieje aż ok. 600 gatunków eukaliptusów. Dzięki temu także oferta pochodzących z nich miodów eukaliptusowych jest bogata i na pewno każdy koneser miodu znajdzie wśród nich coś dla siebie.

(1) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/32088670

(2) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23853660

Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.