Miód z kwiatów siekiernicy - miód górski - sklep internetowy Koneser Miodu

Miód z siekiernicy

Siekiernica to roślina, którą spotkać można na górskich łąkach, nawet na wysokości powyżej 2500 metrów nad poziomem morza. Występuje ona zarówno w Alpach, jak i na Syberii, a także w Japonii czy Korei. W Polsce, w Tatrach rośnie siekiernica górska. Siekiernica jest rośliną o dzwonkowatych, ciemnofioletowych kwiatach. Z ich nektaru powstają wspaniałe miody górskie. Miód z kwiatów siekiernicy jest delikatnie słodki w smaku i ma wyraźnie kwiatowy aromat. Podobnie jak inne rodzaje miodów, także miód z kwiatów siekiernicy krystalizuje się, jednak jego kryształki drobne i rozproszone.

Miód z siekiernicy – działanie i właściwości 

Miód z kwiatów siekiernicy ma właściwości prozdrowotne: działa oczyszczająco oraz moczopędnie, wspierając tym samym pracę nerek. Pomaga też w pracy naszych jelit. Można też po niego sięgać, jeśli chcemy mieć zdrową, promienną skórę. W kuchni miód z kwiatów siekiernicy warto zastosować jako dodatek do pieczywa albo substytut cukru do napojów i herbat. Należy jednak pamiętać, aby go nie podgrzewać, ponieważ wysoka temperatura powoduje, że miody tracą swoje cenne właściwości.

Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.