Miód z kwiatów bożodrzewu - lek dla ciała i duszy - sklep internetowy Koneser Miodu

Miód z kwiatów bożodrzewu

Bożedrzew jest rośliną miododajną. Co ciekawe, ma on nektarniki pozakwiatowe – gruczołki, widoczne na ząbkach u podstawy listków, które aktywują się tylko w krajach o ciepłym klimacie. Stąd też nazwa rośliny – bożdrzew gruczołowaty. Początkowo miód z bożdrzewu ma zwykle zielonkawy lub brązowy odcień. Dostępny w naszej ofercie włoski miód z kwiatów bożodrzewu zbierany jest w maju i czerwcu, gdy roślina kwitnie najmocniej. Ma on kolor jasnopomarańczowy i płynną konsystencję, która ulega powolnej krystalizacji. Smak naszego miodu z bożderzewu jest słodki i świeży. Znajdzie on zastosowanie w kuchni każdego konesera miodu, jako dodatek do napojów, ciast i sałatek.

Bożodrzew gruczołowaty, inaczej ajlant – roślina miododajna

Miododajny bożodrzew gruczołowaty nazywany bywa rajskim lub niebiańskim drzewem. Jest to związane z jego wysokością, która może sięgać nawet 20-30m. Roślina ta pochodzi z Chin, a obecnie można ją spotkać także w Europie i Ameryce Północnej.  Chińczycy wykorzystywali lecznicze właściwości bożodrzewu w medycynie naturalnej. Świeża kora tej rośliny wykazuje silne właściwości bakteriobójcze. Wywar z niej stosowany jest m.in. jako środek na gorączkę. Również medycyna współczesna zainteresowała się właściwościami bożodrzewu. Wytwarzana przez roślinę substancja chemiczna o nazwie ailanton jest przedmiotem badań nad rakiem prostaty sugerujących, że może ona mieć działanie przeciwnowotworowe(1).

Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.