Miody kremowane - doskonałe połączenie smaków - sklep internetowy Koneser Miodu

Miody kremowane

Początkowo miód ma postać tzw. patoki o płynnej konsystencji. Po pewnym czasie, który zależy od rodzaju miodu, ulega on krystalizacji do twardej formy zwanej krupcem. Miód kremowany to natomiast miód, który został poddany mechanicznemu procesowi rozcierania jego kryształków. Kremowanie miodu sprawia, że uzyskuje on aksamitną, kremową konsystencję i nie ulega krystalizacji przez minimum rok. Należy też podkreślić, że kremowanie miodu nie zmienia jego właściwości odżywczych i prozdrowotnych.

Na czym polega kremowanie miodu?

Kremowanie miodu polega na poddaniu go fizycznemu, intensywnemu procesowi mieszania. Zwykle odbywa się to kilka razy na dobę przez kilka lub kilkanaście minut. Kremowanie miodu pomaga rozbić jego kryształki i doprowadzić do uzyskania aksamitnej konsystencji. Sprawia to, że przez wiele miesięcy produkt nie ulega krystalizacji. Co ciekawe, podczas procesu kremowania miodu można do niego dodać inne wartościowe składniki. Dzięki temu możemy stworzyć miody z różnymi dodatkami: kakao, cynamonem, miętą czy też uzyskać pyszny miód z owocami liofilizowanymi.

Odkryj pyszne miody kremowane z dodatkami

Miody kremowane z dodatkami stanowią doskonałą alternatywę dla smakowych kremów np. czekoladowych. Dzięki kremowej konsystencji gładko rozsmarowuje się np. na pieczywie. Mają też tę niewątpliwą zaletę, że są produktami w pełni naturalnymi, służącymi naszemu zdrowiu. Zachęcamy do poznania naszej palety smaków, aromatów i barw niezwykłych miodów kremowanych z różnymi dodatkami! Oto nasze pyszne propozycje: Miód kremowany z imbirem i cytryną, Miód kremowany z miętą pieprzową, Miód kremowany z czarną porzeczką, Miód kremowany z jarzębiną, Miód kremowany z kakao, Miód kremowany z dynią i pigwą oraz wiele innych. A dla tych, którzy nie mogą się zdecydować mamy smakowite zestawy: Zestaw litewskich miodów kremowanych w 6 smakach oraz Zestaw irlandzkich miodów kremowanych w 3 smakach - imbir, cynamon, cytryna.

Jaki miód dla dzieci wybrać?

Dzięki temu, że miody kremowane mają aksamitną konsystencję, nie spływają z pieczywa, jak płynna patoka i nie są twarde, trudne do rozsmarowania, jak krupiec, stanowią doskonałą przekąskę  dla dzieci. Co ciekawe, nie lepią się do rąk i nie zostawiają plam na ubraniu. Kiedy dodamy to tego fakt, że miody mają wiele cennych dla zdrowia właściwości oraz dostępne są w wielu pysznych smakach, które uwielbiają najmłodsi, otrzymamy produkt idealny dla dzieci! To właśnie z myślą o najmłodszych Koneserach Miodu przygotowaliśmy naszą specjalną ofertę miodów kremowanych z dodatkami, w której znajdziecie między innymi Miód kremowany z kakao i truskawkami, Miód kremowany z kakao i wiśnią oraz Miód kremowany z kakao i bananem.

Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.