Miód pomarańczowy - miód z kwiatów pomarańczy - sklep internetowy Koneser Miodu

Miód pomarańczowy

Miód pomarańczowy, jak sama nazwa wskazuje, powstaje z aromatycznych kwiatów pomarańczy. Ten rodzaj miodu, ze względu na wyższą zawartość fruktozy, dość późno się krystalizuje i przez długi czas zachowuje płynną konsystencję. Charakteryzuje się on przyjemnym, kwiatowym aromatem i delikatnym, słomkowo żółtym kolorem. Szczególnie cennym miodem pomarańczowym jest ten powstały z kwiatów bergamotki – owocu cytrusowego pochodzącego z południowych Włoch.

Poznaj południowy smak miodu z kwiatów pomarańczy!

Smak i zapach miodu pomarańczowego kojarzą się ze słonecznym, radosnym południem. Dzięki płynnej konsystencji miód ten stanowi doskonały dodatek orzeźwiających, letnich napojów czy domowej lemoniady. Znakomicie smakuje też herbata z miodem pomarańczowym i pomarańczą. Jego delikatnie kwiatowy smak doskonale sprawdzi się także w różnego rodzaju wypiekach i deserach oraz sosach dodawanych do wiosennych, lekkich sałatek.

Właściwości i zastosowanie miodu pomarańczowego

Miód pomarańczowy, podobnie jak inne rodzaje miodów, ma liczne właściwości prozdrowotne. Ze względu na przyjemny, kwiatowy aromat działa relaksująco. Warto po niego sięgać przy bólach głowy czy bezsenności. Wyjątkowe właściwości ma miód z kwiatów bergamotki. W bergamotce znaleziono wiele flawonoidów. W kilku badaniach naukowych udowodniono silną korelację między dietami bogatymi we flawonoidy a redukcją ryzyka sercowo-naczyniowego. Bergamotka wykazała znaczny stopień zdolności do wychwytywania szkodliwych wolnych rodników oraz działanie wpływające na obniżenie poziomu cholesterolu(1).

Skąd pochodzi najlepszy miód pomarańczowy?

Miód pomarańczowy to prawdziwy rarytas. Najlepsze miody tego rodzaju pochodzą ze słonecznych, południowych części naszego kontynentu – Hiszpanii, Grecji i Włoch. Wśród miodów z tych regionów Europy, w naszej ofercie znajdziecie m.in delikatny, kremowy miód bergamotkowy z Kalabrii.

(1) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26156545

Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.