Jak przygotować kompletną etykietę na miód? Kluczowe elementy i informacje

Etykieta na miód to nie tylko estetyczna nalepka na słoik – to kluczowy element komunikacji z klientem, który zachęca do zakupu i podaje wszelkie istotne informacje. Kompletna naklejka musi zawierać najważniejsze szczegóły na temat danego produktu. Przygotowując się do sprzedaży samodzielnie zebranego miodu, warto w pierwszej kolejności dowiedzieć się, jakie są kluczowe elementy, które muszą zostać podane na opakowaniu.

Po pierwsze – dokładna nazwa miodu

Naklejki na miód muszą przede wszystkim informować zainteresowanego klienta, jakiego rodzaju miód znajduje się wewnątrz słoika. Konieczne jest określenie, czy to miód nektarowy, czy spadziowy, a także podanie konkretnego gatunku. Tak więc na etykiecie należy napisać na przykład: miód nektarowy lipowy, miód nektarowy wielokwiatowy czy też miód spadziowy ze spadzi liściastej. W przypadku produktu o charakterze mieszanym, na naklejce umieszcza się informację: miód nektarowo-spadziowy.

Po drugie – numer partii i data przydatności do spożycia

Kolejną istotną informacją, którą należy nanieść na naklejki na słoiki z miodem, jest numer partii. Ten szczegół można określić przy pomocy daty zbioru miodu lub cyfry porządkowej, która ułatwi pszczelarzowi identyfikację poszczególnych serii. Równie ważna jest data przydatności do spożycia. W przypadku miodu zazwyczaj podaje się sam rok lub miesiąc i rok, do końca którego można bezpiecznie konsumować zawartość słoika. Są to kluczowe detale, bez których etykieta nie może się obejść. Różne rodzaje naklejek na opakowania można zobaczyć pod adresem: https://www.ekorol.info/etykiety-samoprzylepne.

Po trzecie – dane producenta

Etykiety na miód powinny również zawierać informacje na temat osoby lub przedsiębiorstwa, które odpowiada za produkcję. Może to być nazwa pasieki lub imię i nazwisko oraz adres. Dobrym pomysłem może okazać się podanie także danych kontaktowych, jak numer telefonu, e-mail, strona internetowa czy social media, jeżeli pszczelarz posiada tam konta. W przypadku wątpliwości, warto skonsultować się z profesjonalistami, którzy doradzą najlepsze rozwiązanie. Fachowe doradztwo oferuje między innymi firma EKOROL: https://www.ekorol.info/.

Po czwarte – masa produktu

To ostatnia kluczowa informacja, którą muszą zawierać kompletne etykiety na słoiki z miodem. Masę podaje się w gramach lub kilogramach. Warto pamiętać, że chodzi o masę netto, a więc bez opakowania. Co istotne, czcionka na naklejce musi mieć określoną wielkość, która jest zależny od rozmiaru słoika. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie: https://www.ekorol.info/etykiety-na-miod.